Rodzice zobowiązani są do zaspokajania potrzeb małoletnich w trakcie trwania małżeństwa oraz po jego ustaniu. W Polsce, co do zasady, prawa dzieci zostają przy matce i to matka w imieniu małoletnich domaga się alimentów od męża na rzecz dzieci.
Alimentów może także domagać się były małżonek, który żyje w niedostatku (rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie lub z winy obojga) lub w przypadku istotnego pogorszenia sytuacji materialnej (rozwód z wyłącznej winy jednego małżonka).
Przy ustalaniu wysokość alimentów na małoletnie dziecko, sąd kieruje się jego usprawiedliwionymi potrzebami oraz możliwościami zarobkowymi majątkowymi rodzica zobowiązanego do ich płacenia. Czyli liczy się nie tylko ile mąż lub żona zarabia ale sąd oceni czy zarobkuje zgodnie ze swoimi możliwościami. Znaczenie ma także sytuacja finansowa i materialna drugiego z rodziców, u którego dziecko ma stałe miejsce zamieszkania.
Usprawiedliwione potrzeby dziecka to wszelkie wydatki, mające na celu zapewnienie prawidłowego rozwoju małoletniego. Pojęcie rozwoju obejmuje rozwój fizyczny, psychiczny, emocjonalny oraz społeczny. Nie ma jasnej definicji usprawiedliwionych potrzeb dziecka i sąd każdą sprawę bada indywidualnie. Jako przykład, może okazać się, że sąd uzna, że prywatna szkoła nie jest konieczna i dziecko może uczyć w placówce publicznej.
Celem wyliczenia wysokości alimentów warto przygotować kosztorys utrzymania dziecka – zestawienie wydatków do sprawy alimentacyjnej. Można także skorzystać z internetowych kalkulatorów wysokości alimentów czy dostępnych wzorów kosztów miesięcznych.
Wszystko można zrobić samemu lub wynająć skutecznego adwokata w sprawach alimentacyjnych w Warszawie – szukaj w google: alimenty Warszawa lub prawnik alimenty Warszawa.
Gdy po rozwodzie, były mąż lub żona unika płacenia alimentów lub zaniża ich wysokość, twierdząc , że nie pracuje, warto wynająć detektywa aby sporządził dokumentację poświadczającą nieprawdę. Detektyw w sprawie alimentacyjnej może obserwować i wykonać dokumentację potwierdzającą pracę zarobkową oraz zeznać na tą okoliczność gdy zostanie wezwany na świadka. Ponad to, detektyw może wykazać, że mąż lub żona żyje majętnie lub jego zachowania wskazują, że może mieć duże dochody.
Oprócz tego warto zbierać wszelkie informacje na temat pracy byłego współmałżonka,w tym świadków, którzy mogą pomóc podczas rozprawy alimentacyjnej.
Potwierdzam, że jako detektyw posiadam duże doświadczenie w sprawie dowodów do alimentów. Wielokrotnie pomagałem uzyskać wyższe alimenty lub udowadniałem ile zarabia dłużnik alimentacyjny. Moja praca detektywistyczna pomagała nie tylko udowodnić pracę na czarno ale wykazać, że przy danym nakładzie pracy dłużnik alimentacyjny uzyskuje za małe dochody.
Koszty dowodów do sprawy alimentacyjnej w tym wykazanie zarobkowania bez umowy to standardowy cennik prywatnego detektywa. Godzina pracy detektywa kosztuje średnio 150-200 zł plus mogące wystąpić dodatkowe koszty usługi detektywistycznej jak paliwo czy wejścia do restauracji.
Czytaj także: Detektyw Prawnik
Tagi: detektyw a alimenty, ile kosztuje udowodnienie pracy na czarno, jak udowodnić że mąż pracuje na czarno, dłużnicy alimentacyjni, jak udowodnić wysokość alimentów, alimenty